Hizmet Verdiğimiz Sektörler

Akkaş Hukuk ve Avukatlık Bürosu aşağıdaki sektörlere hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir:

Teknoloji

Akkaş Hukuk ve Avukatlık Bürosu, yeni teknolojilerin pazara sunulmasıyla sonuçlanan hukuki konular hakkında danışmanlık sağlamaktadır. Son örneklere çeşitli genetik mühendisliği (GM) biçimleri ve GM gıdaların gıda katkı durumlarını çevreleyen hukuki sorunlar dahildir.

Kozmetik

Akkaş Hukuk ve Avukatlık Bürosu, kozmetik ürünleri üreten ve dünya çapında pazarlayan şirketleri temsil etmektedir. Bunu yaparken Akkaş Hukuk ve Avukatlık Bürosu, AB gereklerine ve ilgili diğer kanunlara uyumun sağlanması için müvekkillerine kozmetik ürünlerin Türkiye’de imalatı ve pazarlanması, özellikle de ürün etiketlerinin içerikleri hakkında danışmanlık sağlar.

Gıda

Akkaş Hukuk ve Avukatlık Bürosu, Türkiye pazarında ve başka yerlerde gıda ürünlerini etiketlemeleri ve pazarlamaları sırasında geniş kapsamlı hukuki danışmanlık sağlar. Akkaş Hukuk ve Avukatlık Bürosu, organik gıda pazarının gittikçe büyüyen bir uluslararası pazar payı elde etmesi nedeniyle avukatlarının ve müvekkillerinin güncel bir odak noktası olan organik gıdalarla ilgilenmiştir.

İlaçlar

Akkaş Hukuk ve Avukatlık Bürosu, ilaçlarla ve biyolojik ürünlerle ilgili hukuki sorunlarla düzenli olarak ilgilenmektedir. Avukatlarımız ilaç yönetmeliklerinin geliştirmeden kurum onayına kadar bütün yönleri hakkında danışmanlık sağlamanın yanı sıra pazarlama, üretim ve dağıtımla ilgili hukuki meselelerde de destek sağlamaktadır.

Finans

Akkaş Hukuk ve Avukatlık Bürosu, hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde bulunan finans kuruluşlarına ve finans hizmetleri sektörü üyelerine hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. Müvekkiller Kara Para Aklamanın Önlenmesi mevzuatının ve bunun yanı sıra Türk finans sektörünü etkileyen başka yönetmelik ve hukuk sorunların karmaşıklıklarıyla başa çıkarlarken hukuk büromuz avukatlarından yardım alırlar.

Otomotiv

Akkaş Hukuk ve Avukatlık Bürosu, otomobillere ilişkin uluslararası kanunlarla ilgili olarak Avrupalı müvekkillerine düzenli olarak danışmanlık sağlamaktadır. Hukuki konulara ihale sorunları, gümrük sorunları, ekonomik yaptırımlar, yabancı yatırımın hukuki sorunları, workout ve kredi yapılandırma gibi konular dahil olabilmektedir.

Sağlık

Akkaş Hukuk ve Avukatlık Bürosu’nun sağlık sektöründe ilaç üreticileri, ilaç perakendecileri ve ilaç toptancıları da dahil olmak üzere müvekkilleri bulunmaktadır. Hem kanunun hem de yönetmeliklerin sektördeki atılım ve gelişimlere yetişme çabası nedeniyle hukukun bu alanı sürekli bir değişim içindedir.

Üretim & Sanayii

Dünyanın farklı yerlerinden üreticiler mallarını Türkiye’de ve başka yerlerde başarılı bir şekilde pazarlayabilmek için Türk yönetmelik ve hukuk standartlarına uygunluk konusunda Akkaş Hukuk ve Avukatlık Bürosu’ndan hukuki danışmanlık hizmeti almaktadırlar. Müvekkiller ister yeni bir tür ilaç üretiyor, ister daha iyi bir gıda yaratıyor, isterse de Türkiye’ye yatırım yapıyor olsun, Akkaş Hukuk Bürosu avukatları onlara işlerini küresel arenada büyütme ve geliştirmenin yolları konusunda danışmanlık sağlamaktadır.

İnşaat ve Kentsel Dönüşüm

Akkaş Hukuk ve Avukatlık Bürosu, İnşaat ve gayrimenkul hukuku ile kentsel dönüşüm hukuku konusunda hem müteahhitlere ve hem de apartmanları kentsel dönüşüm sürecine girmiş kat maliklerine ve apartman yönetimine ihtiyaç duydukları hukuki koruma ve destek konusunda düzenli olarak danışmanlık sağlamaktadır. Avukatlarımız gerek müteahhitler için ve gerekse apartman yönetimleri için kentsel dönüşüm hukuku ile ilgili olarak baştan sona kadar hukuki süreci takip etmekte ve Kentsel Dönüşüm İstanbul İl Müdürlüğü nezdindeki işlemleri takip edip sonuçlandırmaktadırlar.

İthalat, İhracat ve Ticaret

Akkaş Hukuk ve Avukatlık Bürosu, yerel ve uluslararası alanında faaliyet gösteren gerek yerli ve gerekse yabancı bir çok şirketin hukuki danışmanlık ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Bu çalışmalar sırasında Akkaş Hukuk Bürosu avukatları, Türkiye’nin hem içinde hem dışında, ürünlerin üretim ve nakliyesini ilgilendiren konularda ve müvekkillerinin ticari menfaatlerini çeşitli devletlerin hukuk sistemleriyle ne şekilde dengeleyebilecekleri konusunda düzenli olarak danışmanlık sağlamaktadır.

Randevu almak için bize ulaşın

25 yıllık tecrübe ile;

Şahsım ve hukuk büromuzda çalışan diğer avukatlar, müvekkillerimizin hukuki işlerine, hızlı ve etkili sonuç verecek çözüm önerileri sunmak için bütün deneyimlerimizi kullanırız. Müvekkillerimizle birebir görüşerek en etkin çözüm yolunu bulmak için alternatifler sunar ve en iyi çözümü uygularız. 

Arabulucu Avukat Selçuk Akkaş

Vizyonumuz
istanbul-avukati-avukatlari

Başarı bugünden yarını anlamak ve yarına hazırlık yapmakla başlar. Akkaş Hukuk Bürosu olarak bizim de yaptığımız veya yapmaya çalıştığımız budur. Biz Akkaş Hukuk Bürosu olarak, müvekkillerimizin sorunlarını ve bu sorunlarına çözüm beklediklerini biliyor ve buna göre bugünden sorunların oluşmasını önlüyor veya bu sorunlara çözümler bulup onları uygulamaya başlıyoruz.